Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Plameny poškodily motorový prostor vozu

Řidička osobního auta vůz nastartovala po krátké odstávce, když došlo k požáru v motorovém prostoru. Požár se zpočátku snažili uhasit dobrovolníci s přenosnými hasicími přístroji z nedaleké prodejny. Pod kapotu motoru se však nedostali a na místo museli vyjet hasiči.

Dne 29. 9. 2009 ve 14:57 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta v Uherském Hradišti.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru osobního auta typu Chrysler.

Řidička osobního auta vůz nastartovala po krátké odstávce, když došlo k požáru v motorovém prostoru. Požár se zpočátku snažili uhasit dobrovolníci s přenosnými hasicími přístroji z nedaleké prodejny. Pod kapotu motoru se však nedostali a na místo museli vyjet hasiči. Svou pomocí však v počátku požáru přispěli k jeho lokalizaci a k zabránění případného rozšíření na další blízké vozy.

K požáru došlo nedaleko stanice hasičů a dojezd jednotky tak byl otázkou minuty. Hasiči nadzvedli kapotu motoru a požár se jim podařilo bleskově uhasit pomocí vysokotlakého proudu vody. Zásahem se podařilo také zabránit rozšíření plamenů na celý vůz a uchránit tak další hodnoty. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Řidička vypověděla svůj příběh a vyšetřování ukázalo na technickou závadu na vozidle. Požárem byla poškozena především motorová část vozu a způsobená škoda byla vyčíslena na 50.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 20 tis. Kč.

Info: HZS Zlínského kraje

-kow-

Sdílet