Středa 23. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: PO-BP 970

Českolipský profesionální hasič Josef Capouch uspěl na republikovém šampionátu v Trutnově

Velkým úspěchem skončilo listopadové Mezinárodní mistrovství ČR v benchpressu, silovém trojboji a mrtvém tahu v Trutnově pro českolipského profesionálního hasiče Josefa Capoucha.

Dvaadvacetiletý borec předvedl famózní výkon v kategorii junioři do 110 kg (EQUIPPED) i v disciplíně mrtvý tah, kde zvedl neuvěřitelných 300 kg. Tímto výkonem nejenže vyhrál první místo ve své kategorii, ale zároveň se umístil na prvním místě i v absolutním pořadí, tzn. bez rozdílu váhových kategorií.

Josef se o silový trojboj začal zajímat teprve nedávno. K tomuto sportu ho koncem roku 2016 přivedl kamarád. Postupnými kroky, tvrdým tréninkem a především disciplínou se rychle vypracoval až na samotný vrchol a nyní patří mezi elitu závodníků v ČR.

V práci stržm. Capouch chrání životy, zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytuje pomoc při mimořádných událostech. Po práci na sobě tvrdě maká. Na letošní mistrovství se intenzivně připravoval cca devět týdnů.

Příprava byla po celém roce těžkých závodů opravdu náročná a tréninky byly velmi vyčerpávající, nicméně touha pokořit magickou hranici 300 kg a dosáhnout vítězství mě hnala dále,

dodává Josef Capouch.

Nadějný reprezentant HZS LK trénuje po celý rok ve Fitness centru Zeus v Novém Boru a je aktivním a hrdým členem klubu SK Metalpower Nový Bor. Pod odborným vedením se zde bude od nového roku připravovat na Mistrovství světa 2019 ve federaci WUAP, které se koná v USA. Držíme palce!

por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner Stimax.cz 970