Pondělí 21. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Hasičskou stanici v Praze – Holešovicích čeká zásadní rekonstrukce, hasiče navštívil ministr vnitra Jan Hamáček

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dne 27. listopadu 2018 navštívil společně s náměstkem generálního ředitele HZS plk. Františkem Vaverou a ředitelem HZS hl. m. Prahy brig. gen. Romanem Hlinovským jedinou doposud stojící provizorní hasičskou stanici v Praze.

Dřevěná stavba v pražských Holešovicích z roku 1942, která nevyhovuje dnešním potřebám, bude v následujících letech nahrazena zcela novou moderní hasičskou stanicí.

Hasiči z hasičské stanice č. 3 mají na starosti poměrně rozsáhlé území městských částí Praha 7, 8 a 9.

Prostředí holešovické základny je velmi prosté a neodpovídá požadavkům dnešní doby.

Do stanice se za posledních dvanáct let neinvestovalo a řešily se pouze havarijní opravy. Hasiči pro nás každý den nasazují svoje životy a my musíme udělat maximum pro zlepšení jejich pracovních podmínek,

uvedl po prohlídce ministr vnitra.

Na výstavbu nové hasičské stanice je ve státním rozpočtu vyčleněno celkem 347 milionů korun. Po dobu výstavby bude v areálu zřízena provizorní hasičská stanice pro celkem 16 sloužících hasičů a výjezdovou techniku.

Výstavba nové hasičské stanice je rozdělena na dvě etapy. V první etapě vznikne nová budova s poplachovým výjezdem tvořená garážemi výjezdových vozidel, mycím boxem, technickými místnostmi, sklady a kompletním zázemím pro 26 hasičů sloužících ve 24hodinovém provozu.

Následně v druhé etapě bude postavena administrativní budova pro veřejnost včetně multifunkčního prostoru. Výstavba je plánována na léta 2019 až 2021.

V roce 1942 v období protektorátu Čechy a Morava bylo v Praze ve velmi krátké době vystavěno sedm dřevěných stanic provizorního typu k ochraně důležitých, zejména průmyslových částí Prahy.

Celodřevěná montovaná stavba s plánovanou životností deset let je složena z prefabrikovaných dílů, které v tehdejší době umožňovaly určitou variabilitu pro různé účely staveb.

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Foto:
HZS hl. m. Prahy – Radek Krahulík
Ministerstvo vnitra – Ladislav Adámek
Sdílet
Banner MEVA OK