Pátek 25. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Kobit THZ 970*150 OK

Požár autodílny v Máslovicích způsobil škodu cca 6 milionů korun

Celkem 9 hasičských jednotek zasahovalo u požáru autodílny v Máslovicích v okrese Praha – východ. Ve stodole, která byla zrekolaudována na autoservis a úpravnu sportovních vozidel shořelo 5 automobilů, z toho 3 sportovní. V jednom z vozidel vyhrál jezdec mistroství světa v závodech do vrchu.

Událost byla oznámena na tísňovou linku hasičů ve čtvrtek 1. října 2009 v 11:38 hodin. Na místo byly postupně v souladu s II. stupněm poplachu vyslány zásahové jednotky za stanic HZS Středočeského kraje Kralupy nad Vltavou a Mělník, jednotky Hasičských sborů podniků Letiště Vodochody a SYNTHOS Kralupy a jednotky Sborů dobrovolných hasičů obcí Dolínek, Husinec-Řež, Líbeznice, Klecany a Veleň.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že stodola, která byla využívána jako autoservis a úpravna sportovních vozů, je v plném rozsahu zasažena požárem a plameny šlehají ze střechy. Hasiči ihned záhajili hasební zásah v dýchací technice jak vjezdovými vraty, tak střechou pomocí výškové techniky. Nasazenými silami a prostředky byla ve 12:04 hodin provedena lokalizace požáru a v 13:59 jeho konečná likvidace.

V průběhu hasebního zásahu došlo k destrukci stropu objektu a spadání cca 0,5m souvislé vrstvy plev na požářiště, což značně zkomplikovalo hasební zásah a zejména následné šetření příčiny vzniku požáru.

Vyšetřovatelé požárů provedli odhrabání plev u ohniskového vozidla, kde následně provedenými šetřeními zjistili, že požár vznikl při přečerpávání automobilového benzinu z nádrže jednoho z vozidel. Následnými úkony bylo zjištěno, že benzin nebyl přečerpáván schváleným způsobem a požár vznikl iniciací par benzinu elektrickou jiskrou.

Přestupek na úseku požární ochrany vyšetřovatel vyřešil na místě v blokovém řízení.

Hasiči včasným zásahem uchránili hodnoty za cca 2 miliony korun.Foto: por. Ing. Michal Macoun
mjr. Libor Pospíšil

mjr. Libor Pospíšil
vedoucí oddělení zjišťování příčin vzniku požárů-swo-

Sdílet
Banner KOMS 970