Úterý 22. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner KOMS 970

Noční požár bývalého dětského tábora uprostřed lesa u Bezdězu na Českolipsku zaměstnal 10 jednotek hasičů

Ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v noci (ve 22:11 hodin) byl na tísňovou linku 112 oznámen požár chatek v areálu bývalého dětského tábora Dakota v obci Bezděz na Českolipsku.

Operační důstojník k požáru okamžitě vyslal profesionální hasiče ze stanice Doksy a další tři jednotky dobrovolných hasičů. V době příjezdu hasičů byla požárem zcela zachvácena hlavní budova a pět chatek. Kvůli silnému větru a mrazivému počasí hrozilo jeho rozšíření na koruny stromů.

Hasiči okamžitě nasadili 3 vodní proudy, tak aby dostali živel co nejdříve pod kontrolu. Vzhledem k velké intenzitě požáru a nebezpečí jeho rozšíření byly na místo povolány další jednotky požární ochrany.

Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a s ohněm nakonec bojovalo 10 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří hasili 6 útočnými proudy vody.

„Museli jsme zřídit kyvadlovou dopravu vody velkoobjemovými cisternami z nedaleké obce“, sdělil velitel zásahu nprap. Tomáš Kohout.

Na místě hasiči zasahovali v dýchací technice a nezbytné bylo i použití termokamery a osvětlovacího agregátu.

Ve 23:03 hodin velitel zásahu oznámil na operační středisko lokalizaci požáru. Zcela zlikvidovat se ho ovšem podařilo až dlouho po půlnoci. Na své základny se hasiči vrátili v půl čtvrté ráno.

Požár zasáhl celkem 12 chatek a zcela shořela i hlavní budova rekreačního areálu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Škoda způsobená požárem a příčina jeho vzniku je v současné době v šetření HZS LK a Policie ČR.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Doksy a Česká Lípa, HZS STČ stanice Bělá pod Bezdězem, jednotky SDH obcí: Česká Lípa-Stará Lípa, Bezděz, Doksy I., Doksy – Staré Splavy Dubá, Mimoň, Holany.

por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner zeka 970 OK