Úterý 29. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Uživatel se při požáru zahradního domku v Otrokovicích nadýchal zplodin hoření

V 8:46 hodin přijal operační důstojník hasičů zprávu o požáru altánu na ulici Dr. Stojana v Otrokovicích. Vyhlásil proto požární poplach jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Otrokovice a jednotce dobrovolných hasičů města Otrokovice. K hlášenému požáru vyjeli celkem tři automobilové cisterny.

Příjezd hasičům k požáru ztížily zaparkované osobní automobily, které původní šířku ulice zúžily na tři metry. Hasiči tak museli jet velmi pomalu, aby nepoškodili zaparkované automobily i svoji techniku.

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří jedna stěna samostatně stojícího zahradního domku, kterou prochází kouřovod od kamen na tuhá paliva. Požár se začal rozšiřovat na konstrukci střechy. Hasiči v dýchacích přístrojích použili k uhašení plamenů jeden vysokotlaký proud vody. Následně s termokamerou kontrolovali teplotu stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření. Hasiči museli rozebrat část obvodové sendvičové stěny a navazující podhled. Objekt byl odvětrán přirozeně okny.

Na místě požáru byla Policie České republiky, majitel i uživatel zahradního domku. Uživatel sdělil, že v kamnech topil celou noc. Ráno šel se psem na procházku. Když se vrátil, zjistil, že zadní stěna domku hoří. Plameny se snažil uhasit a při této činnosti se nadýchal zplodin hoření. Uhasit požár se mu nepodařilo, a proto majitel domku oznámil požár hasičům. Uživatel odmítl přivolání zdravotnické záchranné služby.

Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa požáru zjistil, že příčinou vzniku požáru je působení sálavého tepla od kouřovodu na stavební konstrukce z hořlavých materiálů. V průběhu šetření příčiny požáru majitel domku zavolal uživateli zdravotnickou záchrannou službu.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 200 000 korun. Včasným zjištěním a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 800 000 korun.

Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK