Pátek 25. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Středočeští, plzeňští a liberečtí hasiči mají nové instruktory vzdělávacího programu Hasík

Noví instruktoři ze Středočeského, Plzeňského a Libereckého kraje úspěšně absolvovali společný kurz vzdělávacího programu HASÍK CZ – Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

Kurz probíhal pod vedením sehraného tria bratrů Bohdana a Štěpána Mikulkových a Miroslava Piňose. Školení bylo rozděleno na metodickou a supervizní část.

Úvodní metodická část se uskutečnila v prostorách Školicího střediska a chemické laboratoře Kamenice HZS Středočeského kraje od 19. do 21. října, kde se noví adepti na instruktory dozvěděli, jak předávat informace z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva dětem ve 2. a 6. třídě základní školy.

Druhá část se konala o prvním adventním víkendu 1. a 2. prosince v Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR ve Zbirohu. Tentokrát se úlohy otočily a účastníci kurzu předváděli lektorům a svým kolegům v rolích druháčků a šesťáků získané praktické znalosti.

Celkem se kurzu účastnilo 22 osob z řad HZS krajů a sborů dobrovolných hasičů. Středočeši mají nové přírůstky v okresech Příbram, Kutná Hora, Praha-východ a Nymburk.

por. Ing. Lucie Jelínková
krajský koordinátor PVČ
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner ZHT OK