Pátek 25. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Zlínští hasiči i v roce 2018 uspěli v mezinárodní soutěži v běhu do schodů v polském městečku Wieliczka

V sobotu 8. prosince 2018 se konal v polském městečku Wieliczka nedaleko Krakowa X. ročník soutěže Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników.

Závod v běhu do schodů se každoročně pořádá v bývalých solných dolech, které dnes slouží jako muzeum dřívější těžby soli. Soutěžní tříčlenné družstvo je po prezentaci svezeno důlním výtahem do hloubky 110 metrů.

V kompletní zásahové výstroji a za použití dýchacího přístroje pak každá soutěžní trojice zdolává 640 schodů na povrch bývalého dolu.

Startovní listina čítala 82 soutěžních družstev z Polska a České republiky. Vypsány byly čtyři hlavní kategorie (absolutní pořadí, profesionální sbory, dobrovolné sbory, záchranáři jiných formací). Do závodu se přihlásilo devět výhradně ženských družstev.

Českou republiku reprezentovalo družstvo ve složení Jan Haderka (Zlínský kraj – Zlín), Petr Smilek (Zlínský kraj – Zlín) a Martin Plšek (Olomoucký kraj – Přerov), které vybojovalo v těžké konkurenci hned dvě bronzové medaile. Na třetí příčce se umístili v kategorii profesionální hasič a krásné třetí místo jim patřilo i v absolutním pořadí.

Prohlídka důlních šachet a expozice technologie těžby soli, závěrečné vyhodnocení výsledků soutěže a na prosinec nezvykle krásné počasí. To vše mile doplnilo krásné předvánoční soutěžní setkání s ostatními hasiči.

Gratulujeme a do roku 2019 přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner mototruck OK