Čtvrtek 25. července 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár rodinného domu v Kouřimi nepřežila jeho majitelka, hasiči uchránili majetek za dva miliony

Ve středu 19. prosince pár minut po půl šesté večer byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár přístavku u rodinného domu v Růžové ulici v obci Kouřim na Kolínsku.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Český Brod a Kolín a jednotky sboru dobrovolných obcí Kouřim a Zásmuky. V době příjezdu první jednotky byla požárem zcela zasažena veranda domu a požár se už rozšiřoval do dalších místností. Podle informací sousedů bylo pravděpodobné, že se v domě nachází seniorka, která zde žila sama.

Část hasičů se tak pomocí vysokotlaku a jednoho C proudu zaměřila na likvidaci požáru a další část se vydala hledat ženu do zakouřeného domu. To se jim po chvilce povedlo, žena byla nalezena a vynesena ven. Přes veškerou snahu hasičů i zdravotnických záchranářů byla následná resuscitace neúspěšná a lékař konstatoval exitus.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za několik minut, poté následovalo vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich postupné dohašování. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty na majetku za dva miliony.

Objasněním příčiny vzniku požáru se zabývá vyšetřovatel HZS Středočeského kraje ve spolupráci s kriminální policií.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje
Sdílet