Neděle 27. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Noční požár zničil hospodářskou budovu ve Valašském Meziříčí – Hrachovci na Vsetínsku

V noci ze čtvrtka na pátek 21.12.2018 za­sahovali hasiči u rozsáhlého požáru hospodářské budovy ve Valašském Meziříčí – Hrachovci na Vsetínsku.

Krajské operační středisko hasičů vyslalo na místo profesionální i dobrovolné jednotky z nejbližšího okolí. Na místo se tak postupně sjelo celkem osm jednotek s cisternami.

Čtyři minuty po půlnoci tak k požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a Zlína dobrovolné jednotky ze Zašové, Poličné, Zubří, Rožnova pod Radhoštěm, Hrachovce a podnikoví hasiči z Valašského Meziříčí.

Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že je požárem zasažena dřevěná hospodářská budova, která se nachází v těsné blízkosti rodinného domu, na něhož se požár rozšířil a zasáhl část střechy a jeden pokoj, který byl v rekonstrukci.

Hasiči ihned začali požár hasit. Díky jejich rychlému zásahu byla obytná budova uchráněna. Taktéž nebyl nikdo zraněn.

Lokalizaci požáru vyhlásil velitel zásahu devět minut po jedné hodině v noci. Poté probíhaly dohašovací práce a velitel zásahu oznámil redukci sil a prostředků. Některé jednotky se začaly postupně vracet na své základny.

Ve tři hodiny již byl požár zlikvidován. Na své stanice se vrátily všechny jednotky. Na místě zůstali pouze místní hasiči z Hrachovce, kteří do sedmé hodiny ranní dohlíželi na požářiště.

Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů. Taktéž výše škody dosud nebyla vyčíslena.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Fireport 970