Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK

Šest lidí bylo zraněno při čelním střetu dvou osobních aut nedaleko Jílového u Prahy

Na Štědrý den, pár minut po desáté hodině, přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o čelním střetu dvou osobních vozidel na silnici třetí třídy mezi obcemi Libeř a Sulice v okrese Praha-západ.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Jílové a Říčany a také jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Dolní Jirčany.

Nehoda, při které se čelně srazila dvě osobní auta, se stala v lesním úseku v katastru obce Radlík asi půl kilometru od silnice číslo 105 ve směru k obci Sulice. První jednotka dorazila na místo za šest minut od ohlášení.

Celkem bylo při nehodě zraněno šest osob, jednu z nich museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického nářadí. Pro nejvážněji zraněné asi osmileté dítě nechal lékař zdravotnické záchranné služby přivolat vrtulník.

Po jeho příletu a přistání na nedaleké louce pomohli hasiči s naložením malého pacienta na palubu. Ostatní zraněné účastníky rozvezly sanitní vozy do nemocnic.

Jednotky dále zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a zajistily na obou havarovaných vozidlech protipožární opatření. Po odjezdu všech sanitek hasiči asistovali dopravní policii při vyšetřování nehody a nakonec uklidili vozovku.

Po celou dobu zásahu a vyšetřování byla silnice uzavřena.

Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK