Neděle 16. června 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #2 Hadice gold

Tři Dacie Duster pořídil Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje pro své vyšetřovatele

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje pořídil pro své vyšetřovatele příčin vzniku požárů nové automobily Dacia Duster s pohonem všech kol. Vozidla dodala firma Auto Koutek ve spolupráci s firmou Alfavaria za celkových 1 799 891 korun včetně DPH, tedy necelých 600 000 za každý kus.

Dacia Duster Prestige je poháněna motorem 1,2 TCe o výkonu 92 kW. Ten přenáší svou sílu volitelně na všechna kola, standardně je však poháněna přední náprava. Převodovka je manuální, šestistupňová.

Ve výbavě mají vyšetřovatelé k dispozici LED světlomet se světelným tokem 1 300 lumenů na 3metrovém krouceném kabelu. Ten je napájen z palubní soustavy vozu.

Pro barevnou úpravu byla použita červená barva v jasném odstínu RAL 3024. Tu Dacia dostala díky celopolepu speciální fólií.

Vozidlová radiostanice je digitální. V dobíjecím úchytu je umístěna ruční svítilna.

Ve vybavení nechybí asistent pro rozjezd do kopce i sjezd z kopce, ani systém sledování mrtvého úhlu.

V zavazadlovém prostoru je vestavba pro uložení technických prostředků určených pro práci vyšetřovatele na místě zásahu. Je osvětlen LED páskem. Nechybí samozřejmě dýchací přístroj, fotoaparát, prostředky pro odběr a ochranu vzorků, přenosný světelný zdroj nebo teleskopický žebřík.

Sdílet
Banner eurofire_tubus OK