Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

V ulici Na Vyhlídce v Karlových Varech likvidovali hasiči požár opuštěného domu

V úterý 25. prosince 2018 krátce před půl desátou večer vyjížděli hasiči k hlášenému požáru domu v ulici Na Vyhlídce v Karlových Varech. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o opuštěný neobývaný dům v ulici U Tří křížků, kam je velmi složité dostat se zásahovou technikou.

Oheň se mezitím rozšířil do střechy domu, velitel zásahu tak požádal o posilové jednotky. Celkem u požáru zasahovalo šest jednotek hasičů.

Podle informací od policie a strážníků městské policie se v domě neměl nikdo nacházet, hasiči po provedeném důkladném průzkumu vyloučili přítomnost osob uvnitř domu. Na místě zásahu nebylo možné bezpečně ustavit výškovou techniku, což komplikovalo likvidaci požáru střechy. Tu museli hasiči částečně rozebrat.

Zásah trval až do třetí hodiny ranní, kdy na místě zůstalo pouze jedno družstvo hasičů ze stanice Karlovy Vary na hlídání požářiště. Ve středečních dopoledních hodinách se pak na místo požáru vrátili vyšetřovatelé, příčina je stále v šetření, stejně tak výše škody.

U požáru, který byl ve večerních hodinách viditelný téměř z celých Karlových Varů, zasahovali hasiči z Karlových Varů, Sokolova, Tašovic, Staré Role, Chodov a Ostrova.

Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970