Čtvrtek 14. listopadu 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Šest jednotek zasahovalo v obci Lužany u požáru rodinného domu, škoda je 700 tisíc korun

Šest jednotek požární ochrany bylo 1. ledna 2019 před půlnocí zalarmováno kvůli ohlášenému požáru rodinného domu v Lužanech. Požár zasáhl půdní prostory domu, půda měla rozměry asi 8×10 m.

Plameny poškodily konstrukci střechy natolik, že ji museli hasiči strhnout. Jednotky se snažily uchránit před plameny část domu a zároveň vynášely co nejvíce vybavení, aby zabránily jeho poškození.

Aby měly zasahující jednotky dostatek hasebních prostředků, byla zřízena dálková doprava vody. Zásah probíhal v dýchací technice a vzhledem k jeho náročnosti muselo být zajištěné pravidelné zásobování dýchacími přístroji.

Dalšímu šíření ohně se hasičům podařilo zabránit v 01:03 hod., kdy hasiči ještě stále vyklízeli dřevník a půdu od zbytků sena. Likvidace byla oznámena ve 02:24 hod a na dohlídku nad požářištěm zůstala do rána místní dobrovolná jednotka.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, na místo se vrátili dnes ráno (2. 1.) vyšetřovatelé hasičů u policie.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky a také jednotky SDH Mlázovice, Lužany a Lázně Bělohrad. Dobrovolná jednotka z Jičína držela zálohu na stanici.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner Stablecam 970