Čtvrtek 27. ledna 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Únik chemikálií přiotrávil pět zaměstnanců

Dne 23.02.2004 byl v 10:38 hod. nahlášen na operační středisko HZS do Děčína únik chemické látky v továrně Velveta Varnsdorf a.s.

Jelikož v provozu, kde k nehodě došlo zůstalo několik zraněných zaměstnanců, vyjížděly na místo jednotky HZS Varnsdorf a SDH Varnsdorf a Rumburk. Zároveň s nimi dorazilo do Velvety první vozidlo Rychlé záchranné služby z Rumburka. Na místě nehody byl nalezen jeden zaměstnanec v bezvědomí a několik dalších přiotrávených zaměstnanců. Zaměstnanec v bezvědomí se silnými dýchacími potížemi byl hasiči vynesen do kanceláře v přízemí, kde byl mu byla poskytnuta lékařská péče a byl stabilizován. Poté byl převezen na oddělení JIP v nemocnici Rumburk. Další 4 zaměstnanci, kteří se nadýchali nebezpečných výparů byli odvedeni mimo budovu a pote byli převezeni do nemocnice v Rumburku na vyšetření. Provoz, kde k nehodě došlo byl odvětrán a pomocí proudu vody byla koncentrace nebezpečné látky ředěna o odváděna. Na místo dorazili také pracovníci Policie ČR a vedoucí chemicko technické služby z centrální požární stanice v Děčíně. Obě dobrovolné jednotky se po lokalizaci vrátily zpět na základny, na místě zůstal pouze výjezd HZS. S největší pravděpodobností se jednalo o únik sirovodíku, ke kterému došlo při vyplachování použitých obalů.

Autor:J.Sucharda SDH Varnsdorf

Pozn.redakce: Za pozornost stojí poslední dvě fotografie. Skříňka s dýchacími přístroji pro zaměstnance je uzamčena a krabička vlevo kde mají být klíče je prázdná. To nesvědčí o dobrém přístupu firmy k zaměstnancům a bezpečnostním předpisům.
Sdílet