Neděle 27. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

CVIČENÍ: Požár hotelu hasilo 5 cisteren

Námětem cvičení byl požár v jednom z podkrovních pokojů třípodlažního ubytovacího objektu. Požár se dutými stavebními konstrukcemi skrytě šířil do střešní konstrukce, v objektu bylo celkem 10 ubytovaných, kouřové zplodiny znemožnily únik 4 zraněných osob a bylo nutné je nalézt a zachránit za použití dýchací techniky.

Dne 14. října 2009 od 19:00 hodin proběhlo v obci Nový Jáchymov prověřovací cvičení jednotek požární ochrany Požár hotelu Diana.

Námětem cvičení byl požár v jednom z podkrovních pokojů třípodlažního ubytovacího objektu. Požár se dutými stavebními konstrukcemi skrytě šířil do střešní konstrukce, v objektu bylo celkem 10 ubytovaných (9 figurantů a 1 figurína), kouřové zplodiny znemožnily únik 4 zraněných osob a bylo nutné je nalézt a zachránit za použití dýchací techniky, zbývajících 6 osob bylo evakuováno.

Cvičení se společně s jednotkou HZS SČK ze stanice Beroun účastnily jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Nový Jáchymov, Kublov, Zdice a Otročiněves s celkem 5 cisternovými automobilovými stříkačkami, automobilovým žebříkem, velitelským automobilem, 2 dopravními automobily a kontejnerovým automobilem s týlovým kontejnerem.

Hasiči v průběhu cvičení prováděli vyhledání, záchranu, transport a ošetření zraněných osob
a připravili 3 útočné proudy k hašení podkrovního prostoru (1× vysokotlaký, 1× C52, 1× C52 z koše AŽ30). Zakouřený objekt byl odvětrán pomocí přetlakové ventilace a osvětlení místa zásahu pomocí osvětlovacího balónu a reflektorů. Pro rozvinutí týlového prostoru byl místo zásahu povolán týlový kontejner s nafukovacím záchranným stanem města Beroun, jehož zprovoznění dostala za úkol jednotka SDH obce Otročiněves – nejbližší JPOV s předurčeností pro ochranu obyvatelstva.

O věrohodnost 3 popálených figurantů a simulaci přednemocniční péče se postarala firma Ambulance Meditrans se sanitním vozidlem a posluchači z probíhajícího specializačního kurzu pro příslušníky HZS ČR. Dovednost hasičů v resuscitaci byla prověřena na simulátoru AMBUMAN, který zapůjčil pro potřeby cvičení oblastní spolek Beroun ČČK, k simulaci zplodin požáru byl použit vyvíječ kouře.

Po dobu cvičení byla zálohována stanice HZS Beroun jednotkou SDH města Králův Dvůr a pro zásah na dálnici D5 byl přechodně dislokován ve Zdicích rychlý zásahový automobil ze stanice HZS Hořovice.


Info: HZS Středočeského kraje

-miw-

Sdílet
Banner Probo