Neděle 16. června 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Požár zachvátil střechu a přístavbu rodinného domku v obci Střeň na Litovelsku

Postupnou pomoc sedmi jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů si vyžádal požár střechy rodinného domku a přístavby se skladovaným senem v půdním prostoru v obci Střeň na Litovelsku. Oznámení o požáru převzalo centrum tísňového volání linky 112 v pondělí 14. 1. 2019 krátce před sedmnáctou hodinou.

Operační středisko k likvidaci vyslalo celkově tři profesionální a čtyři dobrovolné jednotky – z požárních stanic Litovel, Uničov a speciál se zásobou dýchací techniky z Olomouce; z řad dobrovolných jednotek místní hasiče Střeň, Tři Dvory, Senice na Hané a Olomouc Černovír.

Jednalo se o náročný zásah v hustě zakouřených půdních prostorech přístaveb a také části střechy přímo na rodinném domě. K požáru zřejmě došlo od zahoření přizděného trámu v komíně. Odtud se plameny velmi rychle rozšířily dřevěnou konstrukcí.

Zásah jednotky rozdělily na tři hasební úseky. Z důvodů celkového dohašení skrytých ohnisek hasiči nejprve strhli střešní krytinu, kritická místa vyhořelých trámů poté celkově pomocí motorové pily odstranili.

Z půdního prostoru poté vyházeli skladované seno na volnou plochu a provedli dohašení.

Na místě i nadále zůstávají jednotky (stav k 21:00), v půdních prostorech je skladované poměrně velké množství sena. Některá místa i nadále vykazují skrytá hoření a je prováděno postupné rozebírání a dohašování.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je v šetření, s největší pravděpodobností se bude jednat o zahoření trámu přizděného do komínového tělesa. Majitel doposud výši škody neupřesnil.

Vše se obešlo bez zranění, obyvatelé z domu se včas dostali do bezpečí. Hasičům se také včasným zásahem podařilo zabránit v rozšíření a přilehlý rodinný dům i okolní další hospodářská stavení.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK