Úterý 20. srpna 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 Hadice bílá

Brněnská primátorka navštívila hasiče na Lidické, na nejvytíženější jihomoravské stanici

V úterý 5. února 2019 odpoledne navštívila primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková hasičskou stanici Lidická. Setkala se s krajským ředitelem plk. Jiřím Pelikánem a prohlédla si zázemí nejvytíženější jihomoravské hasičské stanice.

Setkání plk. Pelikána, náměstků a také ředitele Územního odboru Brno-město plk. Oháňky s primátorkou navazuje na velmi dobrou spolupráci mezi statutárním městem Brnem a Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje, na což poukázal i plk. Pelikán.

Velmi si vážíme vstřícného přístupu města Brna, který je podložen Koncepcí podpory požární ochrany a ochrany obyvatelstva ve městě Brně.

Vícezdrojové financování je pro nás klíčové a podpora města zvyšuje kvalitu našich služeb pro Brňany, ale také návštěvníky jihomoravské metropole,

uvedl Pelikán,

Připomněl a ocenil tak finanční podporu sboru ze strany města.

Pokračujeme v dlouholeté spolupráci města a hasičského záchranného sboru. Velice si cením práce hasičů, která není jednoduchá a rozhodně si zaslouží naši pozornost.

Do budoucna bychom chtěli zajistit sboru podmínky pro další rozvoj, proto letos plánujeme nákup techniky a vybavení za 40 milionů korun,

zmínila primátorka.

Paní primátorka si prohlédla část stanice a zásahovou techniku, která byla pořízena z finanční podpory statutárního města. Seznámila se s problémy, které téměř osmdesátiletou budovu sužují a pohovořila s krajským i brněnským ředitelem o plánech do budoucna.

Sdílet
Banner ZPMVČR 211 970