Sobota 30. května 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

V katastru obce Staré Hamry zasahovali hasiči u nehody dvou osobních vozidel

V neděli 10. února 2019 v 10:52 byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda dvou osobních automobilů, která se stala v katastru obce Staré Hamry v okrese Frýdek-Místek.

Na místo události byli okamžitě povoláni profesionálních hasiči ze stanice Frýdek-Místek spolu s dobrovolnými kolegy z obce Staré Hamry s celkem dvěma cisternami.

Při příjezdu první jednotky na místo nehody byly ve vozidle zaklíněné dvě osoby, které museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Celkem u nehody došlo ke zranění tři osob.

Hasiči po vyproštění obou osob asistovali přítomným posádkám zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje s ošetřením zraněných osob a s následným transportem dvou osob do připravených sanitních vozů a jedné osoby do vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezské­ho kraje.

Po zdokumentování dopravní nehody Polici České republiky provedly jednotky odtažení a naložení havarovaných vozidel na vozidlo odtahové služby, uklidili a zprovoznili komunikaci a následně se vrátily zpět na své domovské základny.

Po dobu vyprošťování a ošetřování zraněných osob byla silnice v obou směrech uzavřena. Během vyšetřování a úklidu nehody byla silnice průjezdná kyvadlově a to až do doby úplného odklizení nehody.

npor. Ing. Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Proudnice C52