Pátek 23. října 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Mělníku spadl z mostu autobus, zranili se tři lidé

V pondělí 18. února 2019 několik minut po páté hodině přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě autobusu, který spadl z mělnického mostu do několikametrové hloubky.

Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS Mělník a jednotku sboru dobrovolných hasičů Mělník Vehlovice – Chloumek.

Nehoda se stala za vjezdem do města po silnici číslo 16 od Slaného na novém mostě v místě kruhového objezdu, kde se odbočuje do přístavu. Z dosud neznámých příčin vozidlo prorazilo svodidla a zábradlí a zřítilo se pod most k říčce Pšovka, kde zůstalo převrácené na boku.

V autobuse cestovali tři lidé – řidič a dvě ženy. Jednu z nich museli hasiči vyprostit bez hydraulického zařízení. Všechny tři zraněné osoby pak převezla zdravotnická záchranná služba sanitkami do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

Hasiči odpojili autobaterie a zasypali menší únik provozních kapalin. Poté spolupracovali se specializovanými firmami při vyprošťování autobusu. Před ustavením dvou těžkých jeřábů, které na místo dorazily před desátou hodinou, bylo nutné odstranit poškozené zábradlí a odříznout několik dřevin.

Po dobu vyprošťování autobusu byl průjezd přes mělnický most zcela zastaven. Příčiny nehody vyšetřuje Policie ČR.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje
Sdílet