Pátek 5. června 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Kobit THZ 970*150 OK

Po nehodě u Vlachovy Lhoty zůstal muž zaklíněn ve vozidle

Dne 18. února 2018 v sedm hodin ráno vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky k dopravní nehodě, která se stala u obce Vlachova Lhota na Zlínsku ve směru na Mirošov.

Po příjezdu na místo nehody hasiči průzkumem zjistili, že řidič osobního vozidla v kopci při projíždění zatáčky vjel na zledovatělý úsek komunikace, dostal smyk a vjel do protisměru, kde se střetl s druhým osobním vozidlem. Zraněný řidič zůstal ve vozidle zaklíněný. Řidička druhého auta po příjezdu hasičů již byla mimo vozidlo.

Hasiči ihned vyprostili muže z vozidla a poskytli mu předlékařskou péči. Poté jej předali přivolané zdravotnické záchranné službě. Záchranáři muže nakonec odvezli do nemocnice k dalšímu vyšetření. Žena zranění neutrpěla.

Dále hasiči provedli u vozidel protipožární opatření, odpojení autobaterie a zajištění aut proti úniku provozních kapalin.

Provoz byl na komunikaci po celou dobu zásahu složek IZS omezen, sveden do jednoho jízdního pruhu a doprava byla v místě nehody řízena kyvadlově.

Šetření nehody si převzali dopravní policisté. Po ukončení jejich práce na místě nehody a odvezení havarovaných vozidel odtahovou službou, hasiči uklidili vozovku od střepů a úlomků z aut.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK