Pátek 4. prosince 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pod sutinami nikoho nenašli

Od osmé hodiny ranní prozkoumávali hasiči sutiny na chodníku před domem v obci Kašperské hory. Brzo ráno se zde zřítila část stěny domu a střechy přímo na chodník a nikdo nevěděl, zda se v tu dobu na místě pohybovali lidé.

Od osmé hodiny ranní prozkoumávali hasiči sutiny na chodníku před domem v obci Kašperské hory. Brzo ráno se zde zřítila část stěny domu a střechy přímo na chodník a nikdo nevěděl, zda se v tu dobu na místě pohybovali lidé. Záchranáři po dvou hodinách potvrdili, že pod sutinami žádná osoba není.

Hlášení o pádu části domu v obci Kašperské Hory na Klatovsku přišlo na operační středisko v pátek 30. října 2009 v 7.59 hodin. Na místě bylo zjištěno, že spadla část zdi a střechy neobývaného staršího domu, který právě procházel rekonstrukcí.

Na chodníku ležely sutiny na ploše asi 7krát 8 metrů do výšky tři čtvrtě metru a nikdo nevěděl, zda se v době pádu zdi v místě nepohybovali lidé. Hasiči proto okamžitě začali s rozhrnováním sutin. V devět hodin byla velká část hromady odhrnuta a hasiči se pustili do průzkumu výkopu u domu. Na závěr prověřili prostor pomocí termokamery. Po dvou hodinách od ohlášení události mohli záchranáři konstatovat, že pod sutinami žádný člověk není. Krátce po desáté hodině se na místo dostavil statik a událost nadále šetří PČR.

Zasahující jednotky:
HZS Sušice
HZS Klatovy
JSDH Kašperské Hory
JSDH Rejštejn

por. Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje 

-kow-

Sdílet