Neděle 8. prosince 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner eurofire_tubus OK

Zlato se vrací do Prahy – Banská Bystrica 2002.

Ve středu 4.září se u našich sousedů v Banské Bystrici konal pátý ročník memoriálu Pavla Snopka a Josefa Dobríka v záchranářských činnostech. Jako každý rok se i letos tohoto klání zúčastnilo družstvo HZS hl.m.Prahy.

Memoriál je věnován dvěma banskobystrickým hasičům, kteří před několika lety zahynuli při výkonu služby. Letošní ročník byl pátý v pořadí. Kromě prvního memoriálu nechyběla Praha na žádném.

Na rozdíl od předchozích ročníků organizátoři rozhodli, že se soutěž bude konat na náměstí SNP. Díky této změně, provázela celé klání výrazná a pro závodníky povzbuzující, divácká kulisa.

Startovní pole tvořilo pouze 5 družstev, což bylo méně než v předchozích ročnících. Na startovní čáru nastoupila družstva z Nitry, Žiliny, Banské Bystrice, Zvolena a Prahy. Prahu reprezentovali : Jan Vinický, Luboš Samec, Miroslav Šponiar a Zdeněk Matějka pod vedením kpt. Josefa Musila.

Cílem soutěžících je vyprostit a ošetřit dva figuranty z havarovaného vozidla. Družstvo, které tvoří tři hasiči a jeden zdravotník, musí provádět tuto činnost:

1. zajistit vozidlo,
2. poskytnout první pomoc zraněným,
3. odstranit všechny dveře a střechu,
4. vyprostit figuranty,
5. dvě minuty provádět resuscitaci na figuríně.

To vše v časovém limitu dvanáct minut, přičemž za překročení limitu je družstvo penalizováno.

A jak to nakonec dopadlo? Na pátém místě se umístila jednotka HZS Žilina, na čtvrtém HZS Nitra, třetí byli domácí HZS Banská Bystrica, druhý skončil sousední HZS Zvolen a na prvním místě jednotka HZS hl.m.Prahy. Po dvou letech (a dvou druhých místech) se putovní pohár, který Praha získala při své první účasti, vrátil zpět do Prahy.
Sdílet
Banner Požární bezpečnost stejnokroj 970