Úterý 29. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

V Mankovicích dohořívá stoh se slámou

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 6.11.2009 večer v Mankovicích (okres Nový Jičín) u požáru zastřešeného stohu s balíky slámy o celkové hmotnosti kolem 18 tun. Oheň se nechává po dohodě s majiteli dohořet, na místě hlídají dobrovolní hasiči.Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 6.11.2009 večer v Mankovicích (okres Nový Jičín) u požáru zastřešeného stohu s balíky slámy o celkové hmotnosti kolem 18 tun. Oheň se nechává po dohodě s majiteli dohořet, na místě hlídají dobrovolní hasiči.

Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů ve čtvrtek po půl desáté večer. Na místo byla vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a tři jednotky dobrovolných hasičů – z Mankovic, Oder a Suchdola nad Odrou. Zhruba po hodině se dvě jednotky vrátily na základnu.

Šlo o velký otevřený stoh o půdorysu 32 × 16 metrů zhruba se 450 těžkými balíky krmné slámy pod střechou. Požárem nebyl ohrožen žádný jiný objekt a obešel se bez zranění. Škoda byla předběžně odhadnuta na 370 tisíc korun, z toho na slámě 270 tisíc a na hangáru 100 tisíc korun.

Příčina vzniku požáru není zatím známá, šetří ji společně vyšetřovatelé HZS MSK a Policie ČR.

Info:
por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

-kaw- 

Sdílet
Banner VIP: PO-BP 970