Pondělí 20. května 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 Hadice bílá

Zaklíněného řidiče museli vyprostit hasiči po nehodě pod Bezdězem

Tři jednotky hasičů dne 14. března 2019 nad ránem zasahovaly u vážné dopravní nehody pod Bezdězem. Dopravní nehoda se stala na silnici I/38 u křižovatky od Doks směrem na Bezděz.

Operační důstojník ihned vyslal na místo události profesionální hasiče ze stanice Doksy, Bělé pod Bezdězem a dobrovolnou jednotku z Doks. Po příjezdu na místo zásahu hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o dopravní nehodu 2 osobních vozidel, z nichž jedno se ještě před čelní nárazem srazilo se zvěří.

„V obou vozidlech byli celkem tři zraněné osoby, z toho byl jeden řidič zaklíněn ve svém vozidle“ uvedl velitel zásahu ppor. David Bauer.

Hasiči ihned zajistili místo nehody a zaklíněného řidiče vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Současně pomáhali s ošetřením dalších dvou zraněných, kteří byli následně předání do péče ZZS LK.

„Poté jsme pomáhali s naložením jednoho vozidla na odtah a provedli jsme posyp uniklých provozních kapalin nasákavým sorbentem,“ řekl dále Bauer. V 06:10 hodin hasiči předali místo zásahu PČR a vrátili se na své základny.

por. Daniel Mlčoch, DiS
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 #2