Pátek 4. prosince 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Audi Q7 shořelo na Vyškovsku

Téměř nové auto Audi Q7 dnes v noci shořelo u Nížkovic na Vyškovsku. Škoda podle předběžného odhadu dosahuje 1,8 milionu korun.

Téměř nové auto Audi Q7 dnes v noci shořelo u Nížkovic na Vyškovsku. Škoda podle předběžného odhadu dosahuje 1,8 milionu korun.

Auto ze slovenskou registrační značkou začalo hořet za jízdy v lesním úseku silnice č. 54. Řidič vozidla, který zpozoroval hustý dým a plameny vycházející z motorového prostoru, stačil zastavit, se spolujezdcem vystoupit a zavolat hasiče. Oheň se ale velmi rychle rozšířil na celý motor a kabinu.

Hlášení o požáru na tísňovou linku 112 hasiči přijali ve 21.54 hodin, na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic ve Slavkově u Brna a v Kyjově a dobrovolná jednotka z Žarošic. Při jejich příjezdu už bylo téměř celé auto v plamenech. Hasiči oheň pomocí dvou vodních proudů s pěnou dostali pod kontrolu ve 22.11 hodin a po ochlazení žhnoucích částí auta zlikvidovali ve 23.49 hodin.

Okolí požářiště hasiči osvětlili a do příjezdu policistů kyvadlově řídili dopravu. Skvrnu uniklých provozních kapalin z auta na vozovce zlikvidovali sorbentem. Ohořelé auto pak odtáhli mimo vozovku a silně znečistěnou silnici opláchli vodou.

Vozidlo, které bylo v provozu od loňského roku, požár téměř zničil. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčinu vzplanutí vozu zjišťuje vyšetřovatel HZS, auto zřejmě začalo hořet po technické závadě v motorovém prostoru.


por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je

-miw-

Sdílet