Pátek 18. října 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #2 Hadice gold

Profesionální hasiči z Libereckého kraje se s polskými kolegy zdokonalovali v práci s motorovou pilou

V rámci projektu „Posílení bezpečnosti společného příhraničí v oblasti Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš", proběhl ve dnech 3.-4. dubna 2019 workshop na téma „Výcvik technické dovednosti při zásazích po větrné kalamitě".

Workshopu se zúčastnilo 20 hasičů (5 polských + příslušníků HZS Libereckého kraje). První den byli účastníci workshopu seznámeni s problematikou zásahů po větrné kalamitě ve všeobecné rovině, tedy různými způsoby a postupy při řešení mimořádných událostí typu zastřešování budov, práce s motorovou pilou řetězovou, motorovou pilou kotoučovou a dalšími věcnými prostředky ve výbavě HZS Libereckého kraje (dále jen „HZS LK").

Odborná garance kurzu byla zajištěna instruktory pro práci s motorovou pilou z řad HZS LK.

Praktický výcvik technických dovedností byl zaměřen přímo na práci s motorovou pilou v prostorách po větrné kalamitě při odstraňování polomů a jinak poškozených stromů.

Účastníkům byly ze strany instruktorů názorně předvedeny správné a bezpečné postupy odstraňování poškozené dřevní hmoty. Každý si poté prakticky vyzkoušel práci s motorovou pilou řetězovou a odstraňování poškozených dřevin.

Po ukončení se provedlo krátké vyhodnocení a srovnání postupů na české a polské straně. Bylo konstatováno, že přístup k řešení mimořádných událostí spojených s větrnými smrštěmi je na obou stranách téměř totožný a že další výcviky a zásahy u mimořádných událostí mohou probíhat společně.

kpt. Bc. Jiří Košek
garant workshopu HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner mototruck OK