Úterý 2. června 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Nové starostky a starostové prošli v Královéhradeckém kraji školením v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení

Vzdělávání starostů, kteří byli zvoleni v komunálních volbách na podzim roku 2018, organizoval Hasičský záchranný sbor Královéhradec­kého kraje.

Od února do konce března letošního roku absolvovaly stovky nových představitelů měst a obcí v Královéhradeckém kraji odborné semináře pod vedením příslušníků HZS Královéhradec­kého kraje.

Příslušníci z oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení připravili pro představitele obcí a obcí s rozšířenou působností školení zaměřené na přípravu na mimořádné události a krizové situace.

Toto vzdělávání se provádí v pravidelných čtyřletých cyklech, zpravidla po volbách do zastupitelstev měst a obcí. Zúčastnilo se jej 333 starostek a starostů, popřípadě místostarostů z 448 obcí,

řekl ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl.

Mezi účastníky těchto seminářů byl také například nově zvolený primátor města Hradec Králové Alexander Hrabálek, který vidí v akci velký přínos.

V pozici ve vedení samosprávy jsem teprve několik měsíců a řada informací byla nových. Samozřejmě s přibývajícími roky se může stát, že pravidelné proškolování v krizovém řízení lidé na radnici určitým způsobem bagatelizují a podceňují, ale pokud pak situace skutečně nastane, už je pozdě na to si potřebné procesy a znalosti oživovat, natož se s nimi poprvé seznamovat.

Proto jsem rád, že tato možnost tu je a bylo by dobré, aby naši starostové tuto oblast brali zcela vážně. Přeji nám všem, abychom se s reálnou krizovou situací potkávali co nejméně, organizátorům pak děkuji za profesionální zajištění školení,

uvedl primátor Alexandr Hrabálek.

Obsahově se školení starostů zaměřilo na oblasti krizové řízení a ochrany obyvatelstva, integrovaný záchranný systém a jednotky požární ochrany, prevence požární ochrany na obcích, hospodářská opatření pro krizové stavy, zajišťování obrany v působnosti obcí nebo činnost povodňových orgánů obcí.

Vzdělávání starostů je v souladu s „Koncepcí vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení“, schválenou usnesením vlády ČR č. 508 ze dne 10. července 2017.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK