Úterý 26. května 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

U lesního požáru u Olešnice v Orlických horách zasahovali čeští i polští hasiči

Před 14. hodinou dne 20. dubna 2019 přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje hlášení požáru lesního porostu u Olešnice v Orlických horách, který měl být většího rozsahu.

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří mladý lesní porost na ploše asi 70×350 m. Vzhledem k zasažené ploše byla cestou operačního střediska vyžádána také pomoc polských jednotek.

Hořelo v těžko přístupném lesním terénu, kam museli hasiči vodu dovážet. Z toho důvodu byla zřízena čerpací stanoviště a kyvadlová doprava vody. Dalšímu šíření požáru zabránily zasahující jednotky před 16. hodinou.

Požár se však dostal až do kořenového systému, proto bylo nutné důkladné dohašení všech ohnisek. Likvidaci ohlásil velitel zásahu v 17:42 hod., na místě zůstala místní dobrovolná jednotka, která bude dohlížet na požářiště až do ranních hodin.

Příčina požáru je předmětem vyšetřování, škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Náchoda, dále JSDH Bohdašín, Deštné v O. h., Nový Hrádek, Olešnice v O.h., Dobruška, Nové Město nad Metují a polské jednotky Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój a Lewin Klodzki.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK