Středa 27. května 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Jihomoravští hasiči nacvičovali odchyt zvířat, spolupracovali se Záchrannou stanicí pro dravé ptáky v Rajhradě

Součástí práce hasičů je i bezpečný odchyt a manipulace se zvířaty, se kterými se můžou setkat prakticky u všech typů zásahů. V pondělí 15. 4. 2019 se ve spolupráci se Záchrannou stanicí pro dravé ptáky v Rajhradě uskutečnil výcvik v odchytu různých druhů zvířat.

Účastníci výcviku si mohli vyzkoušet odchyt lišky, zdivočelé kočky, čápa, výra, srnce, krkavce, labutě, ale i třeba želvy, hadů nebo krokodýla. Základem výcviku byla správná, bezpečná a šetrná manipulace se zvířaty.

Součástí výcviku byl blok přednášek, který zahájil pan Sedláčka, vedoucího záchranné stanice. Dále se všem zúčastněným věnoval Dr. Zajíček z Agentury ochrany přírody a krajiny, který svoji část zaměřil na hady a plazy. MVDr. Forejtek z Veterinární fakulty měl příspěvek k odchytu velkých kopytníků, pan Förchtgott z Koňské záchranné služby se věnoval záchraně především koňů.

Pan Antonín z Městské policie Brno se s námi podělil o své bohaté zkušenosti z více než 15-ti leté praxe u odchytové služby a pan Dovrtěl nás seznámil s prací sokolníků.

Výcvikem, který byl ze všech stran kladně hodnocen, prošlo téměř 50 hasičů z celého kraje.

npor. Ing. Alexandr Ficek – velitel HS Přehrada
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK