Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár ve věznici, jen cvičně

V úterý 24. listopadu se všechny složky Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje zúčastnili cvičení „Likvidace požáru a záchrana osob ve správní budově věznice Kolová".

V úterý 24. listopadu se všechny složky Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje zúčastnili cvičení „Likvidace požáru a záchrana osob ve správní budově věznice Kolová".

Úkolem záchranářů byla likvidace požáru ve správní budově věznice Kolová ve třetím patře se záchranou osob pomocí výškové techniky a jejich následným předáním do odborné péče zdravotnické záchranné služby a nalezení a záchrana jedné pohřešované osoby.

Celá akce vypukla v devět hodin, kdy byl simulovaný požár nahlášen na Krajské operační a informační středisko hasičů a k místu události byly vyslány záchranné složky. Z řad hasičů vyjeli dobrovolní hasiči z Kynšperka nad Ohří a profesionální hasiči ze sokolovské stanice. K zajištění průjezdnosti komunikace a řízení dopravy se dostavila hlídka policie České republiky a pro ošetření zraněných zde byl připraven lékař a zdravotnický personál. Celá budova byla evakuována ještě před příjezdem záchranářů.

Dva vězni dělali figuranty, kteří uvízli na střeše a museli být evakuování pomocí výškové techniky. Pohřešovanou osobou byla figurína, kterou hasiči svezli na nosítkách také pomocí automobilového žebříku. Situaci dokresloval hustá dým na chodbách budovy, který byl vytvořen pomocí vyvíječe kouře a pro hasiče navozoval atmosféru skutečného požáru.

Celé cvičení proběhlo podle plánu a zkontrolovalo dobu dojezdu jednotek JPO, spolupráci s jednotlivými složkami IZS a postupy velitele zásahu. Nedostatky, které se objevili v průběhu zásahu, nebyly závažného charakteru a budou námětem pro další cvičení.


prap. Mgr. Alena Ryvolová
tisková mluvčí
HZS Karlovarského kraje


-kaw- 

Sdílet