Čtvrtek 9. července 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Vítězové vsetínského územního kola soutěže ve vyprošťování jsou hasiči ze směny B ze stanice Vsetín

Začal devátý ročník soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Jako první proběhlo územní kolo jednotek HZS Zlínského kraje na ÚO Vsetín. Soutěž se uskutečnila ve středu 24. dubna 2019 ve Vsetíně u stadionu na Lapači.

Soutěžilo celkem osm družstev, a to tři ze stanice Vsetín, tři ze stanice Valašské Meziříčí, dobrovolní hasiči z JSDH Karolinka a družstvo hostů z Brna ze stanice Brno – Lidická.

Úkolem každého čtyřčlenného družstva bylo provedení průzkumu a zvolení správné taktiky zásahu a techniky pro vyproštění zraněné osoby. Hlavními úkoly bylo zajištění místa dopravní nehody a správná a účinná stabilizace vozidla. Poté soutěžní družstva nejšetrnějším způsobem vyprostila zraněného figuranta z nehodou deformovaného vraku vozidla. Vše v časovém limitu dvaceti minut.

Další soutěž územního kola ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční 24. května 2019 od 08:00 hodin, a to ve Starém Městě u Uherského Hradiště v areálu KOVOZOO.

Z každého územního odboru si tak vítězné družstvo zajistí nominaci do oblastní soutěže, která proběhne ve Valašském Meziříčí.

Zde se utkají nejlepší družstva profesionálních hasičů ze Zlínského a Olomouckého kraje. Nejlepší družstvo z každého kraje postoupí na mistrovství republiky ve vyprošťování osob u dopravních nehod.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Přiložené soubory
Vyprošťování_2019_-_územní_kolo.pdf zobrazit online PDF 555 kB
Banner mototruck OK