Středa 24. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Republikový florbalový titul hasičů obhájil tým HZS Moravskoslezské­ho kraje

Florbalový tým Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) se stal v úterý 30. 4. 2019 v Přerově přeborníkem HZS ČR ve florbalu, když ve finále porazil HZS Plzeňského kraje 5:2. Obhájil tak poslední titul z roku 2017, kdy porazil rovněž HZS Plzeňského kraje, tehdy 4:2. I na předchozích dvou turnajích – v letech 2015 a 2009 – získali moravskoslezští profesionální hasiči zlatý pohár.

Dvoudenního turnaje v hale TJ Spartak Přerov se zúčastnilo sedm kvalitních týmů. HZS MSK porazil v tříčlenné skupině HZS Zlínského kraje 7:5 (další porážku 4:2 mu pak uštědřil v semifinále) a s týmem HZS Olomouckého kraje remizoval 5:5. Ve čtvrtfinále porazil 10:4 poslední tým ze druhé, čtyřčlenné skupiny – z generálního ředitelství HZS ČR.

Po vítězství nad HZS Zlín v semifinále (4:2) obhájil ve finále předloňské vítězství proti HZS Plzeňského kraje (5:2). Ve druhém semifinále porazil HZS Plzeňského kraje tým HZS Libereckého kraje 3:2. V boji o bronz porazil HZS Zlínského kraje tým HZS Libereckého kraje 5:2.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen s 16 brankami René Mikel z HZS Zlínského kraje, nejlepším brankářem byl „Kapr“ z HZS Plzeňského kraje. Celý turnaj se obešel bez vážnějšího zranění. Hrálo se 2×20 minut, pouze tříčlenná základní skupina 3×20 minut.

Za vítězný tým HZS MSK nastupovali: brankáři Jiří Hrček a Kamil Bubela, v poli Michal Gurný, Martin Gryč, Filip Michejda, Martin Both, Jakub Baca, Matěj Vojtovič, Lukáš Svoboda, Petr Šíbl, Filip Kapolka a Filip Kristek.