Pátek 5. června 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Středočeští hasiči ocenili malého hrdinu, uprostřed noci zpozoroval požár u sousedů a vzbudil rodiče

Ke konci března roku 2019 se malý chlapec z obce Pyšely na Benešovsku zachoval jako opravdový hrdina.

Tříapůlletý Mikoláš Kostrhoun spal v ložnici svých rodičů. Uprostřed noci se vzbudil a všiml si, že u sousedů zřejmě hoří. Neváhal ani vteřinu, vzbudil své rodiče a ti následně přivolali hasiče. Díky duchapřítomnosti tohoto malého chlapce nevznikla požárem velká škoda. Malý hrdina se tak zachoval velice zodpovědně.

Tato událost samozřejmě nemohla ze strany Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje zůstat bez odezvy, a tak se ve čtvrtek 9. května příslušníci vypravili do pyšelské školky, kde pro děti připravili ukázku z preventivně výchovného programu Hasík.

Malí předškoláci se tak mohli důkladněji seznámit s prací hasičů i s tím, co dělat v případě, když zpozorují, že někde hoří. Mnozí z nich odpovídali na zvídavé dotazy příslušníků velice přesně, jelikož v Pyšelích je velmi zakořeněna tradice místního dobrovolného sboru. Děti tak přesně věděly, co mají dělat.

Na konci setkání bylo dětem, které do té doby netušily, jakého hrdinu mezi sebou mají, vysvětleno, co Mikoláš dokázal a jakým způsobem.

A aby i on sám si byl vědom toho, jaký dobrý skutek udělal, obdržel od ředitele územního odboru Benešov plk. Ing. Tomáše Horváta, Ph.D., stavebnici a plyšového dráčka Záchranáčka, který mu bude jeho hrdinský čin připomínat.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK