Neděle 23. ledna 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Sebranice, okres Svitavy,

Sbor dobrovolných hasičů v Sebranicích, okres Svitavy, byl založen v roce 1879.

V letošním roce oslaví 125. výročí svého trvání. Oslava se uskuteční v rámci III. setkání rodáků obce Sebranice ve dnech 29. a 30. května 2004.

První hasičská zbrojnice byla vystavěna v roce 1886 na návsi. Protože se neustále zdokonalovala a rozšiřovala požární technika, bylo nutné uvažovat o stavbě nové a větší hasičské zbrojnice. Dne 17. června 1956 byla zahájena stavba nové zbrojnice na místě spáleniště domku p. Kopeckého v místní části Pohora. Zbrojnice byla dokončena a slavnostně otevřena dne 8.srpna 1965. V přízemí bylo vybudováno zázemí pro hasiče a v 1. poschodí 2 byty.

V roce 2000 bylo Zastupitelstvem obce Sebranice rozhodnuto pro celkovou rekonstrukci hasičské zbrojnice na základě toho, že obec Sebranice získala dotaci z Programu obnovy venkova za 2. místo v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2000.

Na jaře roku 2001 byly zahájeny stavební práce. Byla vyměněna střecha, okna a dveře, rekonstruována elektroinstalace, vodoinstalace, do budovy byl zaveden plyn, opravena fasáda a vybudováno parkoviště před zbrojnicí. V přízemí bylo vybudováno sociální zařízení. Též byl opraven 1 nájemní byt. Vzniklo tak kvalitní zázemí pro dobrovolné hasiče a velkou měrou se přispělo k celkovému vzhledu obce.
Sdílet