Čtvrtek 22. srpna 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Na dálnici D46 likvidovaly čtyři jednotky požár autobusu, 49 lidí stačilo vystoupit

Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v nočních hodinách pondělí 13. 5. 2019 podílely na likvidaci požáru autobusu na rychlostní komunikaci D46 v úseku 29. kilometru nedalo obce Držovice.

Dle informací plameny velmi rychle prostoupily celým dopravním prostředkem, všech 49 osob se dostalo včas do bezpečí.

Operační středisko k pomoci vyslalo profesionální jednotky ze stanic Olomouc a Prostějov. Z řad dobrovolných hasičů také jednotky Prostějov – Vrahovice a Olšany u Prostějova.

Hasičům se po zhruba půlhodině podařilo zkrotit ničivé plameny. V následujícím čase pokračovali v postupné likvidaci, ochlazování a celkové bezpečnostní kontrole požářiště a jeho okolí. Pro cestující byl z centrální stanice v Olomouci vypraven evakuační autobus.

Všech 49 osob bez zranění bylo následně přepraveno na hasičskou stanici v Prostějově, zde je jim poskytnut dočasný azyl, tj. tepelný komfort a pitný režim. Doprava v místě zásahu ve směru z Olomouce na Vyškov byla dočasně zastavena.

Výše škody po požáru vyčíslil vlastník v částce téměř 2 mil. korun (1,8 mil), příčinou zahoření dle získaných informací je s největší pravděpodobností technická závada v motorové části.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner Požární bezpečnost stejnokroj 970