Sobota 17. srpna 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Řidič u obce Žumberk sjel ze silnice a po 400 metrech jízdy trávou narazil do stromu, na místě zemřel

Po 10. hodině dne 14. května 2019 přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení o dopravní nehodě v katastru obce Žumberk, kde řidič havaroval do vzrostlého stromu.

Na místo byli vysláni policisté Obvodního oddělení Trhové Sviny a dopravní policisté z Územního odboru České Budějovice. Během přesunu dostali další informaci od posádky Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, že řidič po čelním nárazu do pevné překážky, podlehl následkům těžkých zranění.

Po příjezdu hlídek na místo a vlastním šetřením objasnili, že řidič (roč. 1958) osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia při výjezdu z obce Žumberk na Trhosvinensku, z dosud nezjištěných příčin pravděpodobně vyjel vpravo mimo komunikaci, kde po více jak 400 metrech jízdy po travnaté pastvině, čelně narazil do vzrostlého stromu na hrázi místního rybníčku.

Náraz byl tak silný, že došlo k celkové deformaci poloviny vozidla a řidiče se i přes snahu záchranářům nepodařilo oživit.

Okolnosti této havárie budou kromě zmíněných dopravních policistů ještě vyšetřovat českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality, kteří nařídili zdravotní pitvu, která by mohla osvětlit některou z příčin této nehody.

Od začátku roku se na jihočeských silnicích jedná o 22. oběť.

por. Bc. Milan Bajcura
Policie ČR
Sdílet
Banner Fireport 970