Úterý 11. srpna 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Společnost TATRA TRUCKS dodá na přelomu let 2019 a 2020 vozidla pro izraelské hasiče

Kopřivnická TATRA TRUCKS dodává svá vozidla do zemí na všech kontinentech. Její nejnovější významnou zakázkou je dodávka dvanácti hasičských vozů do Izraele. Předání vozidel by mělo proběhnout na přelomu roku 2019 a 2020.

Na konci dubna společnost TATRA TRUCKS získala od organizace IFARA (Israeli Firefighting And Rescue Authority) zakázku na dodávku celkem dvanácti hasičských speciálů.

Jedná se o osm kusů cisternových stříkaček CAS 30 na podvozku TATRA PHOENIX 4×4 a čtyři vozidla stejné modelové řady v provedení 6×6 určená pro převoz hasičských kontejnerů.

Přečtěte siMinistr vnitra Milan Chovanec předal Izraeli speciální cisternový hasičský vůz Tatra

Dodávka hasičských speciálů do Izraele je pro naši společnost významnou událostí, jelikož je historicky první dodávkou našich vozidel pro tamní záchranné složky,

řekl o zakázce Petr Rusek, předseda představenstva společnosti TATRA TRUCKS.

Předání hasičských vozidel izraelskému zákazníkovi proběhne na konci tohoto a začátkem příštího roku. Zakázka má hodnotu řádově 100 milionů korun a její součástí je i školení izraelských hasičů na obsluhu vozidel i hasičských nástaveb, které proběhne v Izraeli.

Vozidla CAS 30 TATRA PHOENIX 4×4 budou vybavena motory o výkonu 300 kW a plně automatickou převodovkou Allison. Výrobcem speciálních hasičských nástaveb je společnost THT Polička, tradiční partner kopřivnické automobilky v této oblasti.

Cisterny budou mít kapacitu 3 tisíce litrů vody a 300 litrů pěnidla. Kvůli náročným podmínkám, ve kterých budou v Izraeli nasazovány, budou vozy opatřeny ochranou důležité elektroinstalace a vzduchotechniky proti prohoření a rovněž systémem vodních trysek na podvozku.

Vozy pro přepravu kontejnerů TATRA PHOENIX 6×6 dostanou stejný motor a automatizovanou převodovku ZF Traxon.

Dodávkou dvanácti hasičských vozů by spolupráce kopřivnické firmy s izraelskými hasiči nemusela skončit. IFARA totiž do budoucna plánuje systémovou obměnu vozového parku, což by mohlo znamenat dodávky až desítek vozů ročně, na kterých by se TATRA TRUCKS ráda podílela.

Hasičské speciály pro Izrael nepředstavují jedinou významnou zahraniční zakázku TATRA TRUCKS z poslední doby.

Od začátku roku kopřivnická automobilka získala objednávky na desítky vozidel a další jsou v jednáních. Příkladem je kontrakt na 56 podvozků pro vojenské aplikace do Brazílie, která patří k tradičním odběratelům.

Dalším významným trhem, kde TATRA TRUCKS se svými vozidly letos uspěla, je Turecko. Zakázka na 29 podvozků TATRA FORCE 8×8 pro tamní armádu je první vlaštovkou, o dalším rozšíření dodávek se jedná.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka.

Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Sdílet
Banner Probo