Čtvrtek 27. ledna 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Restaurace i penzion skončily v plamenech

Škodu odhadnutou na 1,2 miliónu korun způsobil požár, který v noci na pondělí zachvátil budovu s penziónem a restaurací a přilehlou masnou v Rajnochovicích na Kroměřížsku.

Oheň podle hasičů vznikl v kotelně, ovšem jeho příčinu stále vyšetřují. Na pomoc si povolali speciálně vycvičeného psa, který má vyloučit, že plameny založil žhář.

Požár byl nahlášen kolem 2. hodiny ranní a na místo vyjely čtyři hasičské jednotky profesionálů i dobrovolníků. Po příjezdu hasičů již plameny zasáhly podkroví přízemní budovy s restaurací a penziónem. Oheň se však rychle rozšířil i na sousedící budovu s řeznictvím, protože střešní konstrukce turisticky oblíbeného penziónu byla vyplněná izolací z dřevěných pilin. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, protože v době požáru byl penzión prázdný. Hasiči následně museli strhnout střechu a ještě během dnešního dopoledne na místě dohašovali ohniska požáru.

U rekreačních objektů se běžně používají dřevěné piliny jako izolace, protože jsou levné a mají dobré izolační vlastnosti. Mnohem bezpečnější je však nehořlavá izolace z čedičových vláken.Vyšetřo­vatelé v současné době ohledávají místo požáru a snaží se zjistit příčinu jeho vzniku. Oba objekty patří jednomu majiteli.
Sdílet