Čtvrtek 18. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči se v Brně utkali na umělé stěně

Jaroslav Petečel z HZS hlavního města Prahy dnes zvítězil v mistrovství HZS ČR v lezení na umělé stěně na obtížnost. Závod, který byl součástí kalendáře sportovních soutěží Hasičského záchranného sboru ČR, připravili hasiči z brněnského územního odboru HZS Jihomoravského kra­je.

Jaroslav Petečel z HZS hlavního města Prahy dnes zvítězil v mistrovství HZS ČR v lezení na umělé stěně na obtížnost.

Závod, který byl součástí kalendáře sportovních soutěží Hasičského záchranného sboru ČR, připravili hasiči z brněnského územního odboru HZS Jihomoravského kraje. Na umělé stěně Rajče se v hale Sokola Brno I v Kounicově ulici o prvenství utkalo 15 závodníků z HZS Prahy a Moravskoslezského, Královéhradeckého, Libereckého, Jihočeského a Jihomoravského kraje.

Všichni soutěžící absolvovali dvoukolovou kvalifikaci stylem „FLASH". Všichni závodníci měli před startem šest minut na prohlídku vyznačené cesty, na jejíž zdolání byl limit 10 minut. Při lezení byl každý závodník chráněn jističem – hasičem se specializací pro práce ve výšce a nad volnou hloubkou.

Do finále postoupilo osm nejlepších závodníků, mezi kterými byli hasiči – sportovci z Královéhradec­kého, Moravskoslezského, Jihomoravského a Libereckého kraje a z Prahy. Ve finálovém klání měl každý z nich jen jeden pokus stylem „ON SIGHT". Protože nejlepší dva borci na náročné cestě dosáhli zcela shodných výsledků, o zisk poháru pro vítěze se utkali zdoláním další vytyčené cesty. V tomto „superfinále" prokázal nejvíc sil a kvalit Pražan Jaroslav Petečel, druhý skončil Martin Gospoš z Moravskoslezského kraje. Třetí příčku vybojoval Tomáš Saifrt z Královéhradeckého kraje.

Další pořadí ve finále: 4. místo Jaroslav Voříšek (Liberecký kraj), 5. místo Jaroslav Juřík (Jihomoravský kraj), 6. místo Petr Teslík (Moravskoslezský kraj), 7. místo Radim Vacula (Jihomoravský kraj), 8. místo Jaroslav Vašátko (Královéhradecký kraj).