Pondělí 13. července 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Kobit THZ 970*150 OK

Český tým opět uspěl na 21. mistrovství Evropy v TFA v německém Mönchengladbachu

Celkem šestičlenné družstvo obhajovalo počátkem 8. a 9. června 2019 medaile vícenásobných evropských i světových mistrů v nejnáročnějším sportu, kterému se hasiči věnují – v TFA z anglického Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije.

Přečtěte siTým TFA Bohuslavice vybojoval na Mistrovství Evropy 2019 v Mönchengladbachu stříbro

Na závody vyrazili nstržm. Marek Víšek (HZS Pardubického kraje), nstržm. Michal Přecechtěl (HZS Olomouckého kraje), nstržm. Tomáš Višnar (HZS Královéhradeckého kraje), nstržm. Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje), nstržm. Vít Malenovský (HZS Jihomoravského kraje) a nstržm. Michal Brousil (HZS Jihočeského kraje).

Obrovského úspěchu pro jihočeský profesionální sbor dosáhnul jihočeský Michal Brousil, který potvrdil, že patří na špici evropské elity v disciplínách TFA.

V německém Mönchengladbachu obhájil zlato v individuálním závodě a zároveň byl členem štafety, která přivezla do Čech také zlatou medaili.

Evropský šampionát vyhrál písecký Michal Brousil ve své věkové kategorii již v loňském roce. A jak se říká, obhajoba je vždy těžší než první zlato. Michal ale potvrdil, že jeho výkonnost a připravenost je letos opravdu špičková.

Čtyři úseky extrémně náročných disciplín, které byly v Německu završeny výběhem do 15. patra nemocnice, Michal zvládnul ze všech závodníků nejlépe. Jeho čas 5:48 byl nejrychlejší nejen v jeho věkové kategorii 30 – 34 let, ale i v celkovém hodnocení.

Michal se tak stal evropským šampionem nejen své kategorie, ale vyhrál i absolutní hodnocení. Svého polského rivala Marcina Zdziebla, kterému svým parádním výkonem „vrátil“ loňskou porážku, nechal letos za sebou o čtyři vteřiny. Třetí místo obsadil další český borec Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje), jehož čas byl 5:54.

Zlato v individuálním závodě nebylo jediné, které si Michal Brousil z evropského šampionátu přiváží. Michal byl jedním z členů štafety, která nenašla letos žádného přemožitele a s přehledem zvítězila.

Jeho kolegy ve zlaté štafetě byli: Michal Přecechtěl, Pavel Kouřík a Tomáš Višnar.

Češi na evropském šampionátu dokázali, že patří mezi evropskou špičku. Všech šest členů českého reprezentačního družstva skončilo v elitní patnáctce nejtvrdších hasičů Evropy.

Michal Brousil navíc v letošním roce ještě neprohrál. Zvítězil na všech závodech, kterých se zúčastnil. A jeho sportovní forma byla excelentně načasovaná i na evropské mistrovství.

Umístění jednotlivců

JménoKrajKategorieMedaile
nstržm. Michal BrousilHZS Jihočeského kraje30 – 34 letzlatá
nstržm. Michal PřecechtělHZS Olomouckého kraje40 – 44 letstříbrná
nstržm. Marek VíšekHZS Pardubického kraje40 – 44 letbronzová
nstržm. Tomáš VišnarHZS Královéhradeckého kraje35 – 39 letzlatá
nstržm. Pavel KouříkHZS Plzeňského krajedo 29 letzlatá
nstržm. Vít MalenovskýHZS Jihomoravského kraje30 – 34 letbronzová
Vendula Matějů
HZS Jihočeského kraje
Sdílet
Banner Probo