Úterý 26. května 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár bývalého kravína v Nové Vsi na Rychnovsku

Krátce před půl čtvrtou hodinou odpoledne 11. června 2019 přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru přístavku u objektu bývalého kravína v obci Nová Ves na Rychnovsku. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že se požár z přístavku rozšířil do podkrovních prostor kravína. Celý objekt byl silně zakouřen.

Na místě se sjelo celkem sedm jednotek požární ochrany a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu zřídil v místě dva bojové úseky.

Zásah probíhal v dýchací technice, na místo vyjel také protiplynový kontejner z centrální hradecké stanice, který je vybaven zásobou dýchacích přístrojů. K hašení nasadily jednotky několik C proudů a byl využit také automobilový žebřík. Podmínky ztěžovala hasičům vysoká teplota vzduchu.

Dalšímu šíření požáru se jednotkám podařilo zabránit kolem 16:20 hod., likvidaci ohlásil velitel zásahu těsně před 18. hodinou. Po dohašení zkontrolovali hasiči prostor pod střechou ještě pomocí termokamery, ale žádná skrytá ohniska již nenašli. V objektu se nacházelo množství předmětů a materiálů, které musely jednotky vyskladnit.

Na odvětrání objektu pak byly nasazeny přetlakové ventilace. Do rána budou držet dohlídku nad požářištěm dobrovolné jednotky.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové a JSDH Borohrádek, Albrechtice nad Orlicí, Týniště nad Orlicí.

V rámci mezikrajské výpomoci byli povoláni také profesionální i dobrovolní hasiči z Holic ze sousedního Pardubického kraje.

Po ohledání požářiště byla škoda předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 500 tisíc korun.

Jako pravděpodobná příčina se jeví technická závada na elektroinstalaci, ale nelze vyloučit ani nedbalostní jednání.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK