Pondělí 30. listopadu 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

AKTUÁLNĚ: Při požáru domu uhořela seniorka

Včera, 13. 12. 2009 krátce po osmé hodině večer vyjely hasičské jednotky k nahlášenému požáru rodinného domu do obce Štěchovice na Praze západ. Dle prvotního hlášení se uvnitř měla nalézat dvojice osob, což se později částečně potvrdilo. Hasiči nalezli v objektu ohořelé tělo nemohoucí seniorky.

Foto: JSDH Štěchovice20:29 Praha – západ/Štěchovice, ulice Na Kocábě – požár domu v plném rozsahu, na hašení nasazeny 3 vodní proudy C a 2× C na ochlazování okolních domů. Zasahují profesionální i dobrovolní hasiči. 

20:44 Dle prvotního hlášení se v domě měla nacházet dvojice starších osob, zatím se to nepotvrdilo.

20: 58 Lokalizace požáru, muž nalezen před objektem, předán záchranné službě, žena zřejmě zůstala uvnitř.

22:10 Žena nalezena – ex, na místo povolán policejní technik. Probíhá rozebírání konstrukcí a dohašovácí práce.

22:20 Jednalo se o požár rodinného domu, žena byla uvnitř upoutána na lůžko, druhý obyvatel, zřejmě její syn, jí nedokázal z hořící budovy dostat ven. Z budovy zbylo po požáru pouze obvodové zdivo.

23: 20 Na místo se dostavila policie – kriminální služba k provedení šetření a ohledání místa. Stále se provádějí dohašovací práce.

00:02 K události se dostavila pohřební služba pro odvoz těla ženy, která uhořela v domě.

00:43 Likvidace, na místě zůstává místní dobrovolná jednotka SDH Štěchovice na dohlídku požářiště.

04:10 Štěchovická jednotka se vrátila zpět na základnu, na místě zůstává policie z Hradištka.

Celý vnitřní prostor domu shořel, propadla se střecha. Z objektu zbyly jen obvodové zdi. Přesná příčina a výše škody je předmětem šetření. Dosavadní odhad je více jak 1 milion korun. Dle sdělení muže, kterému se podařilo z domu utéct, požár vznikl zřejmě od elektrické lampy v posteli jeho nemohoucí matky. Zdali tomu tak je, zjšťují vyšetřovatelé policie a HZS.


Zasahující jednotky:

HZS Jílové u Prahy
JSDH Štěchovice
JSDH Masečín
JSDH Hradištko
JSDH Buš


Kompletní fotogalerii z tohoto tragického zásahu naleznete po kliknutí na web štěchovických dobrovolných hasičů – http://www.stechovice.info/hasici/ 

-wap-

Sdílet