Čtvrtek 2. července 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Požár rodinného domu ve Vysokově způsobil statisícovou škodu, nikdo nebyl zraněn

Pět jednotek požární ochrany vyslal 22. června 2019 v 17:02 operační důstojník krajského operačního a informačního střediska hasičů k nahlášenému požáru rodinného domu v obci Vysokov.

Podle prvotních informací se v domě nikdo nenacházel, nikdo nebyl při události zraněn. Hasiči průzkumem zjistili, že požár zničil jednu místnost a další části objektu byly silně zakouřeny. Požár se podařilo jednotkám lokalizovat kolem 17:30 hod, likvidaci požáru oznámil velitel zásahu v 19:36 hod. Jednotky provedly nucené odvětrání domu.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Škoda vznikla především na vybavení domu. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši 2,8 milionu korun.

Příčina vzniku události je stále předmětem vyšetřování, ale jako pravděpodobná verze se jeví technická závada. Vyšetřovatel hasičů si vyžádal součinnost expertů z Institutu ochrany obyvatelstva, na požářiště se vrátí v neděli.

Na místě události zasahovala profesionální jednotka HZS Náchod a dále JSDH Vysokov, Náchod, Česká Skalice a Nové Město nad Metují.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK