Pátek 22. listopadu 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Po nehodě autobusu s nákladním automobilem v Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku byl řidič transportován vrtulníkem

Dne 25. 6. 2019 od 17:40 hodin zasahovaly tři jednotky hasičů u nehody autobusu a nákladního automobilu v Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku.

Hlášení o nehodě na křižovatce ulice Komenského a 1. máje v Morkovicích přijali hasiči v 17:31 hodin. K nehodě byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan a z Kroměříže a také jednotka dobrovolných hasičů z Morkovic-Slížan.

Průzkumem bylo zjištěno, že zraněný řidič autobusu je zaklíněný. Hasiči s hydraulickým vyprošťovacím zařízením řidiče uvolnili a z autobusu vynesli na páteřní desce a předali zdravotníkům. Namísto nehody přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, který řidiče autobusu transportoval do nemocnice.

V autobusu jelo v době nehody asi 19 osob, z toho 7 bylo zraněno. Řidič nákladního automobil byl také zraněn. Hasiči zraněným spolu se zdravotníky poskytli první pomoc. Zranění byli odvezeni k dalšímu vyšetření do nemocnice.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky, která řídí dopravu a vyšetřuje příčinu nehody. Ulice Komenského bude po celou dobu šetření uzavřena.

Starosta Morkovic-Slížan zajistil pro hasiče ochranné nápoje.

Odtažení poškozeného autobusu zajišťuje vedení přepravní společnosti.

Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK