Neděle 23. unora 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Po 27 letech odsloužil svou poslední směnu velitel družstva nprap. Lubomír Rýgl z Dobrušky

Lubomír Rýgl byl přijat k Okresní správě Sboru požární ochrany v Rychnově nad Kněžnou v dubnu 1992. Nástupním odborným výcvikem prošel o rok později a v roce 1994 absolvoval postupně kurz velitele a následně strojníka.

Nejprve zastával pozici strojníka a v roce 1998 byl přeřazen do pozice velitele družstva. Velkou zkouškou pro něj byly tragické povodně, které zasáhly region v létě stejného roku. Během nich byl povolán původně na pohotovost na pracoviště a následně byl vyslán do terénu.

Svou klidnou, přívětivou a kamarádskou povahou si trvale získával oblibu u všech kolegů. Rozvážnost, zdravý úsudek, přirozená úcta a slušnost byly pak trvalým příkladem pro všechny kolegy.

Za dosavadní působení u sboru poděkoval Lubomíru Rýglovi v den jeho poslední směny hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a ředitel územního odboru Rychnov nad Kněžnou plk. Martin Král. A poděkování se dostalo Lubomírovi i od směny…

Ze zásahové historie

V roce 2000 se podílel na zásahu při záchraně zavaleného studnaře v obci Kamenice. Za tento zásah byli dva jemu podřízení příslušníci oceněni medailí za záchranu života a celý tým následně převzal Zlatý záchranářský kříž na slavnostním vyhlášení na Pražském hradu.

V roce 2004 velel likvidaci největšího požáru v historii okresu Rychnov nad Kněžnou, který zachvátil cukrovar v Českém Meziříčí. U tohoto požáru zasahovalo celkem více než 180 hasičů z 24 jednotek požární ochrany.

Během uplynulých 27 let služby u hasičského záchranného sboru zasahoval Lubomír Rýgl u několika tisíc mimořádných událostí. Tyto zásahy ve velké většině řídil a ze všech zásahů se s ním vždy všichni hasiči vrátili v pořádku na základnu a ke svým rodinám. Během let vychoval také mnoho nových příslušníků sboru.

Ať je další životní etapa tak úspěšná, jako ta hasičská!

Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK