Pondělí 26. září 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U požáru devíti hektarů lesa u Skřipova na Opavsku zasahovalo 16 jednotek, hasiči evakuovali tábor

Celkem 16 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo u požáru 9 hektarů lesa u Skřipova (okres Opava), který byl ohlášen v neděli 30. 6. 2019 po 15. hodině. Hasiči dostali oheň pod kontrolu krátce po 20. hodině, zásah jim ztěžovaly poryvy větru a mnohdy špatně přístupný terén.

Požár obešel bez zranění, když nepočítám puchýře na nohou jednoho profesionálního hasiče, ty ale nebyly z popálení. Hasičům vydatně pomáhal vrtulník Policie ČR, pod který hasiči zavěsili bambi vak o obsahu 800 litrů a nabírali do něj vodu. Obsah shodil na hořící les celkem 29×.

Zasahovaly zde čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), a to v terénu i na vrtulníku – ze stanic Bílovec, Opava, Ostrava-Poruba a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi 12 jednotek dobrovolných hasičů – Hradec nad Moravicí, Hradec nad Moravicí-Jakubčovice, Březová, Březová-Leskovec, Bílovec, Bílovec-Výškovice, Pustá Polom, Hlubočec, Slatina, Tísek, Skřipov, Skřipov-Hrabství.

Jednotky se již začaly vracet na své základny. Přes noc zde zůstanou na kontrolu požářiště tři jednotky dobrovolných hasičů: Hradec nad Moravicí, Hradec nad Moravicí-Jakubčovice a Skřipov-Hrabství.

Už na začátku zásahu vybídli hasiči k evakuaci zhruba 5 desítek dětských a dospělých obyvatel nedalekého letního tábora. Ti skončili nejprve v Kulturním domě ve Skřipově-Hrabství, starosta Skřipova pak pro ně zajistil přechodné ubytování.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet