Sobota 23. ledna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči zachraňovali muže sraženého osobním vlakem

Dne 21. 12. 2009 v 18:21 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po nehodě chodce s vlakem v Holešově. Starší muž přecházel kolejiště u parku v době, kdy tudy projížděl osobní motorový vlak, který ho srazil. Chodec utrpěl zranění ruky

Dne 21. 12. 2009 v 18:21 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po nehodě chodce s vlakem v Holešově.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním zásahovým vozem, ve společném výjezdu s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Holešova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke sražení chodce projíždějícím vlakem.

Starší muž přecházel kolejiště u parku v době, kdy tudy projížděl osobní motorový vlak, který ho srazil. Chodec utrpěl zranění ruky. Vlak zastavil asi po padesáti metrech a průvodčí ihned přivolal pomoc profesionálních záchranářů.

Hasiči dorazili ze záchranářů na místo jako první a už za tři minuty od výjezdu. Okamžitě začali poskytovat sraženému muži první pomoc a jeho tělo fixovali do vakuových nosítek. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby si pacienta převzal lékař do své péče. Hasiči společně naložili muže do sanitky, a ten byl po dalším nezbytném ošetření odvezen do nemocnice k hospitalizaci.

Hasiči nasvětlili místo nehody pro policii výkonnými agregáty a následně jim událost předali k dalšímu šetření.


mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-miw-

Sdílet