Středa 13. listopadu 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Bleskový zásah hasičů zabránil rozšíření požáru pole u Rostoklat

Ve středu 10. července 2019 deset minut po 14. hodině byl na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášen rychle se šířící požár strniště u obce Rostoklaty na Kolínsku.

Na místo byly vyslány dvě cisterny profesionálních hasičů ze stanice Český Brod a dvě cisterny dobrovolných hasičů obcí Rostoklaty a Úvaly.

Po příjezdu k události velitel zásahu upřesnil, že jde o požár posekaného pole, který postupoval na nesklizenou část. Hasiči se rychlým zásahem snažili zabránit dalšímu šíření plamenů, a proto byly povolány další čtyři cisterny jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí Břežany II., Škvorec, Tuklaty a Úvaly.

Pět minut před 15. hodinou byl požár za pomoci lafet, čelních lišt a několika C proudů pod kontrolou a za dalších dvacet minut zcela zlikvidován. S přítomným majitelem pozemku se velitel zásahu dohodl na následném preventivním oborání požářiště.

Příčinou vzniku požáru a výší škody, která částečně vznikla i na sousedním poli, se zabývá vyšetřovatel HZS. Celá událost se obešla bez zranění.

Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK