Úterý 15. října 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK

Škodu za pět milionů korun způsobil požár dřevostavby v Trutnově

Do ulice Na Přebytku v Trutnově spěchalo po 2. hodině ranní hned pět jednotek požární ochrany, a to na základě ohlášení požáru dřevostavby rodinného domu. Při příjezdu jednotek na místo události se nacházeli všichni obyvatelé mimo objekt, nikdo nebyl zraněn.

Na likvidaci požáru nasadili hasiči několik vodních proudů, plameny však zasáhly celou budovu. Vzhledem k faktu, že se jednalo o dřevostavbu se specifickou konstrukcí, bylo hašení pro zasahující jednotky obtížné.

Aby mohly zlikvidovat všechna ohniska, musely části konstrukce i střechy rozebrat a místa zároveň kontrolovaly pomocí termokamery. Při zásahu museli hasiči využívat dýchací techniku a zároveň byla zřízena čerpací stanoviště, aby byl na místě události dostatek hasebních prostředků.

Požár se podařilo hasičům lokalizovat v 10:12 hod., likvidaci ohlásil velitel zásahu v 13:13 hod. Místo zásahu hasiči předali a dohlídku nad požářištěm bude vykonávat do večerních hodin místní dobrovolná jednotka.

Příčina vzniku požáru je nyní předmětem vyšetřování, na kterém spolupracuje vyšetřovatel HZS s Policií ČR. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 400 tisíc korun.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a dále JSDH Horní Maršov, Mladé Buky, Trutnov-Horní Staré Město a Svoboda nad Úpou.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner Hagemann OK